Genius loci

Lokalita

M ěsto Týnec nad Sázavou se nachází v malebném údolí řeky Sázavy 8 km od města Benešov a 30 km jižně od Prahy. Rozprostírá se po obou březích řeky a dělí se na dvě části.

Na levém břehu tvoří jeho tajemnou dominantu Týnecký hrad. Na pravém břehu se nachází modernější bytová zástavba doplněná pestrou občanskou vybaveností s dostatkem kulturního a sportovního využití. Městem a jeho okolím vede nová naučná stezka s geocachingem, nově budovaná cyklostezka, která propojí téměř celé Posázaví a najdete zde půjčovny veškerého vodáckého a outdoorového vybavení.

Přímo ve městě se nachází městský úřad, ve kterém sídlí městská policie, dále poliklinika, lékárny, lékaři, veterináři, autobusové a vlakové nádraží, MŠ, ZŠ, MC, městská knihovna, pošta, banka, bankomaty, supermarket Lidl, pekárny, domácí potřeby, železářství, zlatnictví  s hodinářstvím, papírnictví, trafiky, vinotéka, gastronomické vybavení, cyklosport, cykloservis, pneuservis, drogerie Teta, truhlářství, zverimex s rybářskými potřebami, čerpací stanice, autoškola, zahradnictví, služby kadeřnické, kosmetické a mnoho dalších…

Toto město je velmi významným střediskem průmyslu, kultury, sportu a turistiky. Právě pro svoji občanskou vybavenost je i spádovým územím dolního Posázaví a co do počtu obyvatel patří na třetí místo na Benešovsku. Právě dostupnost občanské vybavenosti a navíc čistá příroda Posázaví sem láká mnoho lidí, kteří hledají důležité faktory rozhodující o kvalitě jejich dalšího bydlení.

Doprava

Autem do Prahy: v centru Prahy jste automobilem asi za 35 minut, po D1 nebo můžete v Jesenici najet na Pražský okruh. Novým územním plánem je v Týnci plánovaný sjezd nového úseku dálnice.

Autem do Benešova: necelých 10 minut

PID do Prahy: na stanici metra C „Budějovická“ se dostanete díky pravidelným autobusovým linkám. Nebo můžete jet vlakem na Hlavní nádraží.

Autobusem do Benešova: 20 minut

Vlakem do Benešova: 30 minut

Schválený dálniční přivaděč

Další zdroje informací: